Κυριακή 15 Μαρτίου 2009

5-0 ΣΚΟΡΠΙΣΕ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Με το ευρύ σκορ 5-0 επικράτησε ο Ολυμπιακός στο Καραΐσκάκη του Ηρακλή. Ένας Ολυμπιακός που έδειξε δύο πρόσωπα όπου μέχρι το 60' δεν μπορούσε να κάνει παιχνίδι , από εκεί και πέρα όμως πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ με τον Τοροσίδη πήρε τα πάνω του και πραγματικά προσέφερε όμορφο θέαμα μέχρι το τέλος. Τα υπόλοιπα γκολ πέτυχαν από δύο ο Όσκαρ και ο Νταρμπισαιρ οι οποίοι μπήκαν ως αλλαγές.
Πέρα από τα .... γκολ όμως όλα τα λεφτά ήταν η απόδοση του Μπελούτσι που δημιούργησε τα 3 πρώτα και ειδικά η εκπληκτική πάσα που πέρασε στο δεύτερο γκολ με τακουνάκι χωρίς να κοιτά στον Όσκαρ που έκανε το 2-0.
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα είναι ότι αγωνίστηκε από την αρχή ο Λέτο ο οποίος έγινε αλλαγή στις αρχές του β ημιχρόνου μάλιστα χειροκροτήθηκε έντονα όταν πήγε να εκτελέσει το πρώτο κόρνερ.
Επίσης από τους φιλάθλους ακούστηκε ρυθμικά το όνομα του Βαλβέρδε στο β ημίχρονο ....