Κυριακή 29 Μαρτίου 2009

ΑΟΚ - ΠΕΤΑΛΙΔΙ 5-2 ...Πεντάστερος και μόνος στην κορυφή

Πεντάστερος ο ΑΟΚ σήμερα στον αγώνα με το Πεταλίδι. Η ομάδα της Κυπαρισσίας από το ξεκίνημα του αγώνα έδειξε τις "άγριες" διαθέσεις της και μέχρι το 20' είχε πετύχει 3 τέρματα κάνοντας την αρχή από το 2' μόλις λεπτό. Ενώ μέχρι να λήξει το ημίχρονο σημειώθηκαν δύο ακόμη γκολ το 4-0 και στην συνέχεια το 4-1. Από εκεί και πέρα στο δεύτερο ημίχρονο κατέβασε ρυθμούς , χρησιμοποιήθηκαν αρκετοί "πιτσιρικάδες" και σε ένα δεύτερο ημίχρονο με σαφώς παιχνίδι συντήρησης δυνάμεων από την ομάδα της Κυπαρισσίας σημειώθηκαν δύο ακόμη τέρματα ένα για κάθε ομάδα με το σκορ να γίνεται 5-1 και λίγο πριν το τέλος 5-2.
Έτσι με το τρίποντο που... πήρε ο ΑΟΚ και την ισοπαλία που παραχώρησε η Μεθώνη πλέον βρίσκεται μόνος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α Τοπικής και πάει φουλ για άνοδο. Δεν απομένει να κάνει το 5 στα 5 στους υπόλοιπους αγώνες.
Την επόμενη αγωνιστική θα δοκιμαστεί εκτός έδρας με την ομάδα της Χώρας και στόχος είναι ένα ακόμη τρίποντο