Κυριακή 8 Μαρτίου 2009

Α Τοπική Μεσσηνίας ... ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 1-2

Την ήττα στο γήπεδο της γνώρισε η ομάδα της Κυπαρισσίας στο ντέρμπι της αγωνιστικής με τον Εθνικό Μελιγαλά, καθώς ηττήθηκε με σκορ 1-2. Γενικά έγινε ένα ωραίο ματς που το παρακολούθησαν πολλοί θεατές. Μπορεί η ομάδα της Κυπαρισσίας να προηγήθηκε στο σκορ με 1-0 , στην συνέχεια όμως έχασε σημαντικές ευκαιρίες να κάνει το 2-0 και να κλειδώσει την νίκη. Από την άλλη ο Εθνικός Μελιγαλά ανέβασε την .... απόδοση του στην συνέχεια και μέσα σε λίγα λεπτά στο μέσο περίπου του δευτέρου ημιχρόνου πέτυχε δυο τέρματα περνώντας κεφάλι στο σκορ.
Από εκεί και πέρα το παιχνίδι έγινε συναρπαστικό με την Κυπαρισσία να πιέζει και να χάνει σημαντικές κλασικές ευκαιρίες, ο επιθετικός της προσανατολισμός όμως έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του Μελιγαλά να βγει αρκετές φορές επικύνδυνα στην αντεπίθεση χωρίς όμως να καταφέρει να πετύχει κάποιο τρίτο γκολ.