Τετάρτη 17 Μαρτίου 2010

Με ψηλά το κεφάλι αποκλείστηκε ο Ολυμπιακός 2-1 από τη Μπορντό

Την ήττα με 2-1 γνλωρισε ο Ολυμπιακός από την Μπορντό και αποκλείστηκε από την συνέχεια της διοργάνωσης του Champions League. Οι ερυθρόλευκοι το πάλεψαν όσο μπόρεσαν το παιχνίδι , αν και βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ μόλις στο 5' πάλεψαν το παιχνίδι όσο μπορούσαν.
Στάθηκαν όμως άτυχοι καθώς έμειναν με 10 παίκτες στο 59 αφού ο Ντάρμπισαιρ έφαγε δύο κρίτρινες σε 6 λεπτά. Κατάφερε όμως να ισοφαρίσει με τον ...
Μήτρογλου στο 65΄ μόλις τρια λεπτά αφού είχε μπει ωσ αλλαγή. Όμως η Μπορντό έκανε το 2-1 στο 88΄ όπου ευθύνη φέρει ο Νικοπολίδης - όπως και στο πρώτο γκολ- και εκεί τελείωσαν όλα. Εν το μεταξύ με δέκα παίκτες είχε μείνει και η Μπορντό από την αποβολή του Ντιαρά που πήρε δύο κίτρινες σε 3 λεπτά. Ενώ με την λήξη του αγώνα κόκκινη πήρε και ο Μελμπερκ